mail@kaykacmakine.com.tr
Telefon: +90 322 429 15 00

Kurumsal

Kurumsal

1982 yılında temelleri atılan KAYKAÇ MAKİNE, Adana’da faaliyet gösteren bir makine yan sanayi şirketidir. KAYKAÇ MAKİNE, talaşlı imalat, çelik-sfero-pik-alüminyum-bronz döküm parçalar, dövme parçalar, kaynaklı imalat ve çelik konstrüksiyon üretimleri ile başta demiryolu sanayi olmak üzere ana sanayi kuruluşlarına yedek parça imalat hizmeti vermektedir. KAYKAÇ MAKİNE, teknik ve idari kadrosu ile bilişim ve imalat teknolojilerini yakından takip eden ve uygulayan teknoloji ve kalite odaklı bir şirkettir. Günümüzde yerli ve yabancı birçok ana sanayi kuruluşunun ürünlerinde firmamızın ürettiği yedek parçalar kullanılmaktadır. Firmamızda müşterilerimizin talepleri doğrultusunda tasarım ve üretim faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

KAYKAÇ MAKİNE, güçlü alt yapısı, teknoloji odaklı üretimi, etkin kalite kontrol sistemi ve uzman çalışanlarıyla metalin şekillendirileceği veya işleneceği tüm sektörlerde faaliyetlerini kalite odaklı yaklaşımından taviz vermeksizin sürdürmektedir. Kaykaç Makine, lokomotif, yolcu ve yük vagonları için dövme, döküm ve kaynaklı yedek parça üreticisidir. 1982 yılında kurulan Kaykaç Makine A.Ş., dünyanın ana demiryolu sanayilerine yedek parça üretimi yapmaktadır.  KAYKAÇ MAKİNE  bir Demiryolu Sanayi Yedek Parçası üreticisidir.

Firmamızın temelleri 1982 yılında halen şirket müdürümüz ve %90 ortağı olan Hüseyin Kaykaç tarafından Ova-İş torna atölyesi olarak atılmıştır. 1998 yılına kadar deterjan sanayi, tekstil sanayi, ambalaj sanayi gibi çeşitli sektörlere makine yedek parça imalatı yapılmıştır. 1998 yılında Hüseyin Bey’in oğlu Ramazan Kaykaç Üniversite eğitimini tamamlayarak firmada göreve başlamış ve bu yıl şirketleşerek Kaykaç Makine San Taah. ve Tic Ltd Şti unvanı alınmıştır. Firma mevcut yedek parça üretim hizmetinin yanında 1999 yılında Adana’da ilk olarak traktör tipi tarımsal sulama pompaları üretimine başlamıştır.  2000 yılında TCDD bağlı ortaklığı olan Tülomsaş’a vagon ve lokomotif yedek parçaları üretimine başlanmış ve bu yıldan itibaren günümüze kadar vagon ve lokomotif yedek parça üretimi ana iş alanı haline gelmiştir. Şirket bu alanda güvenilir bir tedarikçi olarak tüm Türkiye tarafından tanınmıştır.

Vagonlarda kullanılan fren silindiri, fren müsellesi gibi ithal yedek parçalar ilk defa şirketimiz tarafından üretilerek yerlileştirilmiş ve ihraç edilmiştir. Firmamız halen yurtiçinde Tülomsaş, Tüdemsaş, Tüvasaş gibi kamu kurumlarının yanında özel sektör vagon üreticilerine vagon parçaları üretmektedir.

İHRACATLARIMIZ

MİSYON

  • Kaliteli
  • Çözüm odaklı
  • Gelişim odaklı
  • Alanında en iyisi olan ve bunu sahip olduğu belgelerle niteleyen

Beklentilerin üzerinde yaratıcı çözümler ve kalite sunarak demiryolu yedek parça sektöründe hizmet ve fark sağlamayı prensip edinmiş, ileri üretim tekniklerini kullanan güçlü bir yedek parça üreticisiyiz.

Misyonumuz, üzerimize düşen görevleri eksiksiz yerine getirerek müşterilerimizin kendi iş alanlarına odaklanmalarını sağlamaktır.

VİZYON

  • Demiryolu sektöründe müşteri odaklılık prensibi üzerinde çalışan,
  • Çeyrek asırlık tecrübe ile  sektörünü iyi tanıyan
  • Yaratıcı ve teknik  insan gücüne sahip
  • Teknolojiyi iyi kullanan ve gelişmeleri takip eden
  • Güvenilir

Dünya çapındaki demiryolu ana sanayi firmaları tarafından en çok tercih edilen global yedek parça üreticisi olmaktır.

Detaylı bilgi almak için bize ulaşın

Ürünlerlerimiz ve hizmetlerimiz
hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşbilirsiniz
+90 322 429 15 00